Biedronka będzie sprzedawać w euro. Sieć otworzy sklepy u sąsiada Polski

Biedronka wchodzi na zagraniczny rynek. Dyrektor generalny Jeronimo Martins Polska, Luis Araujo już otwarcie mówi o ekspansji u naszych sąsiadów marki z uśmiechniętym przedstawicielem gatunku Coccinella septempunctata w logo. Tym samym sklepy Biedronki będą sprzedawać towary w euro, bo to właśnie waluta obowiązująca u naszego sąsiada.

Biedronka rozpoczęła proces ekspansji marki poza granice Polski. W ostatnim czasie szef sieci przekazał, że pierwszym z zagranicznych rynków, na którym pojawić się ma Biedronka, jest Słowacja. U naszych południowych sąsiadów sieć może odnieść sukces, zważając na doniesienia mediów o szczególnym zainteresowaniu Słowaków, jakim ci darzą znajdujące się pod granicą polsko-słowacką Biedronki.

Reklama

Biedronka będzie sprzedawać Słowakom na ich ziemi. I to w euro

Proces inwestycyjny dotyczący wejścia na słowacki rynek już się rozpoczął. Jak przyznał Luis Araujo, obecnie Jeronimo Martins Polska skupia się na formalnościach, które trzeba załatwić przed postawieniem pierwszej słowackiej Biedronki. Poszukiwane są też lokalizacje, w których zostaną otwarte sklepy sieci.

Ciekawostką dla polskich klientów z pewnością może być to, że Biedronka w Słowacji będzie sprzedawać za euro. Waluta Unii Europejskiej jest oficjalnym środkiem płatniczym u naszych południowych sąsiadów od wielu lat. Słowacja do strefy euro przystąpiła jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku, bo 1 stycznia 2009 roku. Słowacy w euro płacą już więc od 14 lat.

Dlaczego Biedronka wchodzi do Słowacji? Luis Araujo wskazał kluczowe podobieństwo Słowaków do Polaków

Jakie powody stoją za tym, że Biedronka jako pierwszy kraj do zagranicznej ekspansji wybrała właśnie Słowację? Luis Araujo jako powód wskazał chociażby to, że Słowacy już od lat przyjeżdżają do Polski robić zakupy w przygranicznych Biedronkach. Co więcej, dyrektor Generalny Jeronimo Martins Polska zwrócił uwagę na to, że Słowacy mają podobną kulturę zakupową, co Polacy - w sklepach zachowujemy się podobnie i dokonujemy tożsamych wyborów.

Z pewnością ułatwieniem dla sieci będzie także bliskość naszych słowackich sąsiadów. Podczas konferencji, na której Araujo przedstawiał plany sieci, wskazał, że chociaż na początkowym etapie rozwoju Biedronki w Słowacji, wykorzystywana ma być istniejąca już w Polsce sieć logistyczna Biedronki.

- Od dawna zapowiadaliśmy ekspansję zagraniczną i zwiększenie skali naszego biznesu. Teraz przyszedł czas, żeby robić konkretne kroki w tym celu - podkreślił Luis Araujo podczas wystąpienia na konferencji. Dyrektor generalny Jeronimo Martins Polska uprzedził, że pewne jest jednak, iż pierwsze sklepy nie ruszą w 2023 roku.

Hebe za granicą szybciej od Biedronki. Sieć już ruszyła w Czechach

Inna marka należąca do Jeronimo Martins Polska, sieć drogerii Hebe, już znalazła się na zagranicznym rynku. Na razie co prawda tylko w postaci sklepu internetowego, ale jednak - Hebe w listopadzie ubiegłego roku wystartowało w Czechach. Za ekspansją internetową ma pójść ta fizyczna. Pierwszych sklepów sieci Hebe powinniśmy szukać właśnie w Czechach i Słowacji.

Przemysław Terlecki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biedronka | Słowacja | sklepy | euro
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »