Nad rynkami znika czynnik strachu

Guru zarządzania i były prezes GE Jack Welch uważa, że z rynku akcji wycofuje się czynnik strachu, i zaczyna to wszystko wyglądać, jakby gospodarka USA wykazywała obecnie oznaki sięgania dna. "Jest jeszcze trudne do precyzyjnego przewidzenia, gdzie jeszcze te tendencje pójdą" -powiedział były prezes GE w wywiadzie dla CNBC. "Ogólnie rzecz biorąc ... biznes jest dość płaski" - stwierdził Welch. Dodał, że bez wątpienia inwestorzy nie boją się już tak, że rzeczy ze złych jeszcze się pogorszą. Welch ocenił, że obecny klimat inwestycyjny jest idealnym rozwiązaniem dla banków, które mogą tanio pozyskiwać pieniądze i pożyczyć je na wysokie stawki. Były prezes GE ocenił, że postępowanie instytucji finansowych podczas kryzysu było normalne, pomimo lawiny krytyki ze strony administracji prezydenta Obamy i innych krytyków. "One walczyły o swoje życie, i myślę, że robią dobrą rzecz" - powiedział Welch. Welch stwierdził, że nikt nie wie, czy akcje spółek nie będą znów testować swoich najniższych pozi

Guru zarządzania i były prezes GE Jack Welch uważa, że z rynku akcji wycofuje się czynnik strachu, i zaczyna to wszystko wyglądać, jakby gospodarka USA wykazywała obecnie oznaki sięgania dna.

"Jest jeszcze trudne do precyzyjnego przewidzenia, gdzie jeszcze te tendencje pójdą" -powiedział były prezes GE w wywiadzie dla CNBC.

"Ogólnie rzecz biorąc ... biznes jest dość płaski" - stwierdził Welch.

Dodał, że bez wątpienia inwestorzy nie boją się już tak, że rzeczy ze złych jeszcze się pogorszą.

Welch ocenił, że obecny klimat inwestycyjny jest idealnym rozwiązaniem dla banków, które mogą tanio pozyskiwać pieniądze i pożyczyć je na wysokie stawki.

Były prezes GE ocenił, że postępowanie instytucji finansowych podczas kryzysu było normalne, pomimo lawiny krytyki ze strony administracji prezydenta Obamy i innych krytyków.

"One walczyły o swoje życie, i myślę, że robią dobrą rzecz" - powiedział Welch.

Welch stwierdził, że nikt nie wie, czy akcje spółek nie będą znów testować swoich najniższych pozi

Amerykański indeks wyprzedzający koniunktury spadł w marcu o 0,3 proc., po spadku w lutym o 0,2 proc. po korekcie - podała w poniedziałek Conference Board. Analitycy spodziewali się w marcu spadku tego wskaźnika o 0,2 proc. Indeks pokazuje, jak będzie sobie radzić amerykańska gospodarka w ciągu następnych 3-6 miesięcy

Guru zarządzania i były prezes GE Jack Welch uważa, że z rynku akcji wycofuje się czynnik strachu, i zaczyna to wszystko wyglądać, jakby gospodarka USA wykazywała obecnie oznaki sięgania dna.

Reklama

Jest jeszcze trudne do precyzyjnego przewidzenia, gdzie jeszcze te tendencje pójdą -powiedział były prezes GE w wywiadzie dla CNBC.Ogólnie rzecz biorąc ... biznes jest dość płaski - stwierdził Welch. Dodał, że bez wątpienia inwestorzy nie boją się już tak, że rzeczy ze złych jeszcze się pogorszą. Welch ocenił, że obecny klimat inwestycyjny jest idealnym rozwiązaniem dla banków, które mogą tanio pozyskiwać pieniądze i pożyczyć je na wysokie stawki.

Były prezes GE ocenił, że postępowanie instytucji finansowych podczas kryzysu było normalne, pomimo lawiny krytyki ze strony administracji prezydenta Obamy i innych krytyków.

One walczyły o swoje życie, i myślę, że robią dobrą rzecz - powiedział Welch. Welch stwierdził, że nikt nie wie, czy akcje spółek nie będą znów testować swoich najniższych poziomów z listopada ub. roku. Słuchajcie, jeśli wiecie, to mi powiedzcie - powiedział Welch.

Nouriel Roubini, profesor New York University ocenia, że powrót do ożywienia gospodarczego potrwa dłużej niż się prognozuje.Wyniki firm niemiło zaskoczą - powiedział Roubini w poniedziałek w Hongkongu. Dużo banków, nawet tych najlepszych, może mieć problemy - dodał. Banki na świecie zanotowały już od czasu załamania na amerykańskim rynku nieruchomości w 2007 r. straty w wysokości 1,3 biliona USD.

Roubini nadal ocenia sytuację na giełdach jako rynek niedźwiedzia. Dodaje, że amerykański indeks Standard & Poors prawdopodobnie spadnie jeszcze w tym roku do 600 pkt lub niżej, bo globalna recesja przybiera na sile.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Biznes | tanio | DNA | postępowanie | gospodarka | gospodarka USA | inwestorzy | akcje spółek | USA | klimat | NAD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »