Steinhoff: ETS nie jest problemem, ale uzależnienie od węgla

ETS w uproszczeniu można określić jako podatek twierdzi premier Morawiecki.
ETS w uproszczeniu można określić jako podatek twierdzi premier Morawiecki. 123RF/PICSEL

Zobacz również:

Przyczyną drożejącej energii nie jest stricte sam system EU ETS, ale uzależnienie Polski od produkcji energii z węgla. Surowiec ten służy do produkcji 70 proc. energii w naszym kraju.

Zobacz również:

W Polsce często pojawiają się takie populistyczne sygnały, że byłoby dobrze, gdyby tej Unii Europejskiej nie było, gdyby nie było systemu ETS, gdybyśmy nie płacili za emisje CO2.

Zobacz również:

Zobacz również:

Dlaczego prawa do emisji CO2 są atrakcyjne dla spekulantówMarketNews24MarketNews24
Newseria Biznes
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?