Zakaz palenia węglem wchodzi w życie, zostały tylko dwa tygodnie. Grożą wysokie kary

Mieszkańcy Warszawy nie będą już mogli palić węglem
Mieszkańcy Warszawy nie będą już mogli palić węglem123RF/PICSEL
  • Zakaz palenia węglem wchodzi w życie już 1 października w stolicy.
  • Wciąż jednak opalanie węglem będzie dostępne dla osób posiadających jeden z dwóch wyjętych spod zakazu systemów spalania.
  • Kary za złamanie zakazu palenia węglem są dotkliwe - kara finansowa wynieść może nawet do 5 tys. zł.

Zobacz również:

Kiedy zakaz palenia węglem w Warszawie?

Zakaz palenia węglem i nie tylko. Na to też trzeba zwrócić uwagę

Wyjątek od zakazu palenia węglem. Niektórzy będą mogli używać go jeszcze latami

  1. instalację ekoprojektu, która zaczęła być używana przed 1 czerwca 2022,
  2. instalację spełniającą wymagania określone dla klasy 5, których eksploatacja rozpoczęła się przed 10 listopada 2017.

Dotacja na likwidację kopciuchów. Dostać można nawet 70 proc. dopłaty

Zobacz również:

Jaka kara za złamanie zakazu palenia węglem?

JOW-y, czyli jednomandatowe okręgi wyborczeINTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?