9 proc. w skali roku. Nowy produkt inwestycyjno-oszczędnościowy w Banku Pekao S.A.

Bank Pekao S.A. poszerzył swoją ofertę o Lokatę Inwestującą. W jej ramach klienci mogą liczyć na atrakcyjne oprocentowanie, a część gromadzonych środków przekazywana jest na fundusz inwestycyjny – jeden z sześciu Pekao TFI. Pierwsza odsłona produktu to 6-miesięczna lokata na 9 proc. w skali roku. Kwota minimalna wynosi 6 tys. zł, a oferta obowiązuje do końca marca.

44 proc. Polaków swój stosunek do inwestowania określa jako obojętny - wynika z przeprowadzonego w listopadzie 2022 r. badania "Assay Index 2022". Oznacza to, iż niemal połowa mieszkańców naszego kraju nie planuje w najbliższym czasie lokować swoich oszczędności. Warto jednak dodać, że odnotowano wzrost zainteresowania dokonywaniem inwestycji wolnych środków- obecnie rozważa to 15 proc. Polaków. Dla porównania, w roku 2021 było to 11 proc. Wciąż jednak trudno mówić o dynamicznym wzroście.

Prawie połowa Polaków z obojętnym stosunkiem do inwestowania. Jak to zmienić?

- Jednym z celów, jakie sobie stawiamy, jest oswojenie Polaków z produktami inwestycyjnymi. Nowa Lokata Inwestująca to pomost pomiędzy światem depozytów a inwestycji. Klient otwiera lokatę na 9 proc. w skali roku na 6 miesięcy, a my co miesiąc przekazujemy 1/6 całkowitego kapitału lokaty na fundusze inwestycyjne Pekao TFI. Dzięki temu klient ma zapewniony wysoki zysk z lokaty i jednocześnie dywersyfikuje w czasie zakup funduszu inwestycyjnego - mówi Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu Bankowości Codziennej i Produktów Oszczędnościowych w Banku Pekao S.A.

Reklama

Po otwarciu nowej Lokaty Inwestycyjnej w Banku Pekao S.A., klient przez proces założenia lokaty i nabycia funduszu inwestycyjnego prowadzony jest krok po kroku. Po wybraniu interesującego go funduszu, każdego miesiąca automatycznie przelewane są środki z lokaty. Natomiast odsetki naliczane są od aktualnego salda lokaty - po jej zakończeniu pozostają do dyspozycji klienta.

Rozłożone w czasie ryzyko inwestycyjne

Regularne wpłaty na fundusz to wymierne korzyści. Jakie konkretnie? Choćby osiąganie tzw. efektu średniej ceny zakupu jednostek. Chodzi o to, iż stałe, miesięczne kwoty inwestycji przeliczane są na jednostki uczestnictwa funduszy, których cena z czasem ulega zmianie. W efekcie ryzyko związane z inwestowaniem jest rozkładane w czasie.

Lokata Inwestująca zachętą do zdobywania doświadczenia

Badanie "Assay Index 2022" wyraźnie pokazuje, iż zainteresowanie inwestowaniem, choć wciąż stosunkowo niewielkie - rośnie. Wybierane są przede wszystkim bezpieczne rozwiązania, ale jednocześnie pozwalające osiągnąć mniejsze zyski, takie jak lokaty.

- Mamy nadzieję, że ułatwienie zakupu funduszy inwestycyjnych pozwoli "odczarować" nastawienie Polaków do inwestycji i przekona ich, by zacząć inwestować chociaż niewielkie kwoty i zdobyć doświadczenie. Liczymy też, że to rozwiązanie sprawi, że jeszcze większą część transakcji funduszowych realizować będziemy przez kanały zdalne. Dzięki ciągłemu ich rozwojowi udział sprzedaży funduszy inwestycyjnych przez bankowość internetową i mobilną wzrósł do 56 proc. w 2022 r. z 37 proc. w 2021 r. - dodaje Remigiusz Hołdys.

Lokata Inwestująca dostępna jest w oddziałach, bankowości internetowej i aplikacji PeoPay.

 

Artykuł sponsorowany

.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »