NFZ zaprasza Polaków na darmowe usługi. Czas tylko do 18 kwietnia

Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza Polaków na... przegląd. Zostało niezbyt dużo czasu, aby skorzystać z nietypowej oferty. Akcja "Wiosenny bilans zdrowia" zakończy się 18 kwietnia. Jedna z usług oferowana w pakiecie prywatnie pochłania setki złotych.

Narodowy Fundusz Zdrowia większości Polaków kojarzy się z czekaniem w kolejce do lekarza przyjmującego w ramach publicznej służby zdrowia. Ostatnio dodatkowo wielokrotnie poruszany jest temat finansów NFZ. Niemniej warto wiedzieć, jakie darmowe usługi oferuje Zakład. Jeszcze przez kilka dni można skorzystać z akcji "Wiosenny bilans zdrowia". 

Czas ucieka, darmowy bilans od NFZ czeka

Narodowy Fundusz Zdrowia pod koniec marca informował o akcji "Wiosenny bilans zdrowia". Program ruszył 1 kwietnia, ale już niedługo zostanie zakończony, co oznacza, że pacjenci nie będą mogli z niego skorzystać. Warto to jednak zrobić, bo w kieszeni może zostać sporo pieniędzy, ale to dopiero początek zalet skorzystania z oferowanych opcji. 

Reklama

Akcja NFZ związana z wiosennym przeglądem stanu zdrowia zostanie zakończona 18 kwietnia. Do tego czasu w wojewódzkich oddziałach NFZ można skorzystać z szeregu wydarzeń profilaktycznych. Pacjenci będą mieli wykonane pomiary najważniejszych parametrów. Mowa o ciśnieniu tętniczym, saturacji, wzroście, składzie i masie ciała, które zostaną dokonane w samoobsługowych kioskach profilaktycznych w oddziałach wojewódzkich NFZ lub na mobilnych analizatorach. 

Do tego, eksperci zaprezentują pacjentom to, jak samodzielnie przeprowadzić badanie piersi oraz jąder. Szkolenie odbędzie się na fantomach. To jednak nie wszystko, z czego można skorzystać do 18 kwietnia zupełnie za darmo

NFZ oferuje za darmo, prywatnie trzeba zapłacić za to fortunę

Pomiary i nauka samobadania to jednak dopiero początek tego, co oferuje NFZ Polakom w ramach akcji "Wiosenny bilans zdrowia". Lista jest zdecydowanie dłuższa, gdyż każda osoba, która odwiedzi w tych dniach oddziały wojewódzkie NFZ, będzie mogła: 

  • dowiedzieć się o programach profilaktycznych, w tym o programie profilaktyki raka szyjki macicy, w skład którego wchodzą test HPV HR oraz cytologia na podłożu płynnym,
  • poznać założenia nowego programu profilaktycznego "Moje Zdrowie",
  • skonsultować się z doradcą ds. profilaktyki i promocji zdrowia NFZ. 

Co więcej, NFZ potwierdza, że pacjenci, którzy będą chcieli dowiedzieć się więcej o zdrowym trybie życia i zbilansowanym żywieniu, będą mogli skorzystać z porad dietetyków, którzy na podstawie informacji z portalu Diety NFZ "podpowiedzą i wyjaśnią, jak w okresie wiosennym komponować zdrowe i pełnowartościowe posiłki". Prywatnie ułożenie diety sezonowej - czy to redukcyjnej, czy nakierowanej na konkretne potrzeby - to wydatek kilkuset złotych za jadłospis maksymalnie dwutygodniowy. Także tego sektora nie ominęły podwyżki. Jak podaje portal dietetycy.org, chociaż w 2024 r. ceny usług dietetycznych w Polsce wskazywały na zróżnicowanie kosztów zależnie od rodzaju usługi, to nadal opłaty tylko rosły. Analiza składu ciała może kosztować średnio 46,2 proc. więcej niż w poprzednim roku.

Na stronie Narodowego Funduszu Zdrowia znaleźć można dokładną rozpiskę z planowanymi akcjami w ramach "Wiosennego bilansu zdrowia". Wybierając swoje województwo w łatwy sposób sprawdzimy, gdzie i na jaki temat zaplanowane został najbliższe akcje profilaktyczne.

Agata Jaroszewska

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: NFZ | badania profilaktyczne | darmowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »