Reklama

Notowania akcji spółki AC z 13 listopada 2020 roku

W piątek, 13 listopada AC (ACG) rozpoczęło notowania od poziomu 37,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. Przez całą sesję kurs utrzymywał się na tym poziomie.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki AC wyniosła 6, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 428 sztuk. Obroty wyniosły 16,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,27 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 7,35 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 8,25 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 19,23 proc.

W piątek AC zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,16 proc. do poziomu 50 636 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki motoryzacyjne do których należy także AC pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 1,28 proc. do poziomu 3 646 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży motoryzacyjnej na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor motoryzacyjny zachowywał się dużo lepiej niż AC, gdyż wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 1,28 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

AC to producent i dostawca samochodowych instalacji gazowych. Wytwarza także moduły elektroniczne i mechaniczne oraz elementy elektroniki i wiązek elektrycznych na potrzeby przemysłu samochodowego, w tym zestawy do haków holowniczych. Spółka dystrybuuje także inne części i akcesoria samochodowe (głównie produkcji włoskiej). (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »