Reklama

Notowania akcji spółki AC z 7 stycznia 2021 roku

W czwartek, 7 stycznia AC (ACG) rozpoczęło notowania od poziomu 36,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 37,3 zł - spółka osiągnęła o godzinie 14.32 by na zamknięciu spaść do poziomu 37,2 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki AC wyniosła 27, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 639 sztuk. Obroty wyniosły 56,7 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 6,59 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 1,92 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 19,83 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 6,59 proc.

W czwartek AC zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,86 proc. do poziomu 59 688 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 2,76 proc. Spółki motoryzacyjne do których należy także AC pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-MOTO wzrosła o 4,85 proc. do poziomu 4 290 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek motoryzacyjnych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

AC to producent i dostawca samochodowych instalacji gazowych. Wytwarza także moduły elektroniczne i mechaniczne oraz elementy elektroniki i wiązek elektrycznych na potrzeby przemysłu samochodowego, w tym zestawy do haków holowniczych. Spółka dystrybuuje także inne części i akcesoria samochodowe (głównie produkcji włoskiej). (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »