Reklama

Notowania akcji spółki Alumetal z 23 kwietnia 2021 roku

W piątek, 23 kwietnia Alumetal (AML) rozpoczął notowania od poziomu 62 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.40 kurs akcji spadł do poziomu 61 zł, a następnie o 12.36 wzrósł do wartości 62,2 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 61,4 zł.

Liczba transakcji dla spółki Alumetal wyniosła 30, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 19 690 sztuk. Obroty wyniosły 1,21 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 2,33 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 5,86 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 66,40 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 70,08 proc.

Reklama

W piątek Alumetal zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,03 proc. do poziomu 59 356 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,97 proc.

Alumetal to producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do największych w Europie. Oprócz stopów wtórnych Grupa specjalizuje się w produkcji stopów wstępnych tzw. zapraw aluminiowych, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S - topników i soli. Odbiorcami produktów w ponad 90% jest przemysł motoryzacyjny. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »