Notowania akcji spółki Alumetal z 23 października 2020 roku

W piątek, 23 października Alumetal (AML) rozpoczął notowania od poziomu 36,1 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. Przez całą sesję kurs utrzymywał się na tym poziomie.

Liczba transakcji dla spółki Alumetal wyniosła 1, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 16 sztuk. Sesja była przy małym obrocie, który wyniósł 577,6 złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 107 tys. zł.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,28 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 1,69 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 2,56 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 10,2 proc.

Reklama

W piątek Alumetal zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 0,13 proc. do poziomu 47 846 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się.

Alumetal to producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do największych w Europie. Oprócz stopów wtórnych Grupa specjalizuje się w produkcji stopów wstępnych tzw. zapraw aluminiowych, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S - topników i soli. Odbiorcami produktów w ponad 90% jest przemysł motoryzacyjny. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »