Reklama

Notowania akcji spółki Alumetal z 25 listopada 2020 roku

W środę, 25 listopada Alumetal (AML) rozpoczął notowania od poziomu 43,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 43,5 zł - spółka osiągnęła o godzinie 12.44 by na zamknięciu spaść do poziomu 43,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki Alumetal wyniosła 15, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 894 sztuk. Obroty wyniosły 74 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 7,18 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 19,94 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 15,78 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 7,71 proc.

Reklama

W środę Alumetal zachowywał się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,18 proc. do poziomu 53 402 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,23 proc.

Alumetal to producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do największych w Europie. Oprócz stopów wtórnych Grupa specjalizuje się w produkcji stopów wstępnych tzw. zapraw aluminiowych, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S - topników i soli. Odbiorcami produktów w ponad 90% jest przemysł motoryzacyjny. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »