Reklama

Notowania akcji spółki Alumetal z 5 sierpnia 2020 roku

W środę, 5 sierpnia Alumetal (AML) rozpoczął notowania od poziomu 37,7 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.28 kurs akcji wzrósł do poziomu 38,2 zł, a następnie, o 11.41, spadł do wartości 37 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 37,5 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Alumetal wyniosła 12, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 742 sztuk. Obroty wyniosły 25,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 2,34 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 2,09 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 0,81 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 6,72 proc.

W środę Alumetal zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,16 proc. do poziomu 52 290 punktów, a wartość spółki spadła o 0,53 proc.

Alumetal to producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do największych w Europie. Oprócz stopów wtórnych Grupa specjalizuje się w produkcji stopów wstępnych tzw. zapraw aluminiowych, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S - topników i soli. Odbiorcami produktów w ponad 90% jest przemysł motoryzacyjny. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »