Reklama

Notowania akcji spółki Alumetal z 8 października 2021 roku

W piątek, 8 października Alumetal (AML) rozpoczął notowania od poziomu 59 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 56,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Alumetal wyniosła 70, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 31 637 sztuk. Obroty wyniosły 1,82 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 6,89 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 4,05 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 57,78 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 57,78 proc.

Reklama

W piątek Alumetal zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,67 proc. do poziomu 73 328 punktów, a wartość spółki spadła o 3,73 proc.

Alumetal to producent wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych, zaliczany do największych w Europie. Oprócz stopów wtórnych Grupa specjalizuje się w produkcji stopów wstępnych tzw. zapraw aluminiowych, aluminium do odtleniania stali oraz w ramach działalności Spółki T+S - topników i soli. Odbiorcami produktów w ponad 90% jest przemysł motoryzacyjny. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »