Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 1 lutego 2021 roku

W poniedziałek, 1 lutego Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,6 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 20 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.25 by na zamknięciu spaść do poziomu 19,95 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 18, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 107 sztuk. Obroty wyniosły 39,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 3 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,24 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 4,18 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 4,18 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,18 proc.

Reklama

W poniedziałek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,85 proc. do poziomu 57 465 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,79 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,66 proc. do poziomu 4 167 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »