Reklama

AMBRA (AMB): Notowania akcji spółki Ambra z 10 lutego 2021 roku

W środę, 10 lutego Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,85 zł, czyli o 0,76 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 19,7 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 19,45 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 25, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 920 sztuk. Obroty wyniosły 76,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 1,51 proc., w ciągu miesiąca spadła o 5,31 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 1,26 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 3,7 proc.

W środę Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,87 proc. do poziomu 56 752 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,51 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,82 proc. do poziomu 4 284 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »