Reklama

AMBRA (AMB): Notowania akcji spółki Ambra z 11 lutego 2021 roku

W czwartek, 11 lutego Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,6 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.52 kurs akcji wzrósł do poziomu 19,8 zł, a następnie, o 15.35, spadł do wartości 19,45 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 19,5 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 20, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 8 228 sztuk. Obroty wyniosły 159 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 2,50 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 4,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 1,02 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4 proc.

W czwartek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,83 proc. do poziomu 57 790 punktów, a wartość spółki spadła o 0,51 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,87 proc. do poziomu 4 247 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży spożywczej na rynek indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »