Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 12 listopada 2021 roku

W piątek, 12 listopada Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 24,3 zł, czyli o 1,22 proc. mniej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 24,6 zł. O godzinie 13.51 kurs akcji wzrósł do poziomu 24,7 zł, a następnie, spadł do wartości 24,2 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 33, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 12 837 sztuk. Obroty wyniosły 308 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,11 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 6,92 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 37,50 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 34,44 proc.

Reklama

W piątek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,3 proc. do poziomu 72 575 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,63 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,14 proc. do poziomu 4 753 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »