Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 14 września 2022 roku

W środę, 14 września Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 20,9 zł, czyli o 3,47 proc. więcej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 20,2 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom minimalny - 20,5 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 33, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 819 sztuk. Obroty wyniosły 58,7 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,48 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 0,97 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 4,59 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 15,45 proc.

Reklama

W środę Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,46 proc. do poziomu 50 297 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,97 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,51 proc. do poziomu 2 193 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »