Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 15 lipca 2021 roku

W czwartek, 15 lipca Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 22,6 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.28 kurs akcji wzrósł do poziomu 22,7 zł, a następnie, o 15.06, spadł do wartości 22,1 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 22,6 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 43, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 10 174 sztuk. Obroty wyniosły 207 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 9,18 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 1,31 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 20,21 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 26,97 proc.

Reklama

W czwartek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,5 proc. do poziomu 67 293 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki spożywcze do których należy także Ambra ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 1,36 proc. do poziomu 4 209 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża spożywcza zachowywała się dużo gorzej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 1,36 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »