Reklama

AMBRA (AMB): Notowania akcji spółki Ambra z 17 września 2020 roku

W czwartek, 17 września Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 17,75 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.53 kurs akcji spadł do poziomu 17,5 zł, a następnie o 11.50 wzrósł do wartości 18,05 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 17,7 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 15, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 809 sztuk. Obroty wyniosły 49,5 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,51 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,28 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 2,61 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 3,51 proc.

W czwartek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,31 proc. do poziomu 50 036 punktów, a wartość spółki spadła o 0,28 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,35 proc. do poziomu 2 921 punktów. Pomimo negatywnego oddziaływania branży spożywczej na rynek indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »