Reklama

AMBRA (AMB): Notowania akcji spółki Ambra z 18 lutego 2021 roku

W czwartek, 18 lutego Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.14 kurs akcji spadł do poziomu 19,4 zł, a następnie o 13.54 wzrósł do wartości 19,8 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 19,75 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 45, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 15 550 sztuk. Obroty wyniosły 303 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,25 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 2,33 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 5,33 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 1,25 proc.

W czwartek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,55 proc. do poziomu 58 684 punktów, a wartość spółki wzrosła o 1,28 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 3,10 proc. do poziomu 4 230 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża spożywcza zachowywała się dużo gorzej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 3,10 proc., a wartość spółki wzrosła o 1,28 proc.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »