Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 19 listopada 2020 roku

W czwartek, 19 listopada Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 18 zł, czyli o 0,56 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 17,9 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 17,6 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 23, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 506 sztuk. Obroty wyniosły 44,7 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 0,57 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 0,57 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 5,99 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 3,51 proc.

Reklama

W czwartek Ambra zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 1,11 proc. do poziomu 51 651 punktów, a wartość spółki spadła aż o 1,12 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 2,71 proc. do poziomu 3 289 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »