Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 2 września 2022 roku

W piątek, 2 września Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 20,05 zł, czyli o 0,74 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 20,2 zł. O godzinie 10.10 kurs akcji spadł do poziomu 19,94 zł, a następnie wzrósł do wartości 20,4 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 27, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 3 012 sztuk. Obroty wyniosły 58,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 4,23 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 0,49 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 5,99 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 4,23 proc.

Reklama

W piątek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,46 proc. do poziomu 49 671 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,99 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,23 proc. do poziomu 2 204 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »