Notowania akcji spółki Ambra z 20 kwietnia 2023 roku

W czwartek, 20 kwietnia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 23,4 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 24,2 zł - spółka osiągnęła o godzinie 9.51 by na zamknięciu spaść do poziomu 24 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 25, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 13 508 sztuk. Obroty wyniosły 318 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,63 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 6,19 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 8,60 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 22,45 proc.

Reklama

W czwartek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,52 proc. do poziomu 62 757 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,56 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,90 proc. do poziomu 2 261 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »