Notowania akcji spółki Ambra z 20 lutego 2023 roku

W poniedziałek, 20 lutego Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 20,8 zł, czyli o 0,24 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 20,75 zł. O godzinie 9.37 kurs akcji spadł do poziomu 20,7 zł, a następnie o 12.42 wzrósł do wartości 21,1 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 20,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 169 sztuk. Obroty wyniosły 45,4 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 0,48 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 5,91 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 9,57 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 6,12 proc.

W poniedziałek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,36 proc. do poziomu 60 243 punktów, a wartość spółki wzrosła o 0,24 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,69 proc. do poziomu 2 195 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora spożywczego na rynek indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »