Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 21 czerwca 2021 roku

W poniedziałek, 21 czerwca Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 23,1 zł, czyli o 0,43 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 23,2 zł. O godzinie 9.15 kurs akcji wzrósł do poziomu 23,2 zł, a następnie, o 11.24, spadł do wartości 22,7 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 23,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 842 sztuk. Obroty wyniosły 64,4 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 2,53 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 3,35 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 36,69 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 33,53 proc.

W poniedziałek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,06 proc. do poziomu 65 947 punktów, a wartość spółki spadła aż o 0,43 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra ciągnęły rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 0,07 proc. do poziomu 4 494 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »