Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 21 kwietnia 2021 roku

W środę, 21 kwietnia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 21,4 zł, czyli o 1,38 proc. mniej niż na zamknięciu wtorkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 21,7 zł. O godzinie 10.03 kurs akcji spadł do poziomu 21,1 zł, a następnie o 14.18 wzrósł do wartości 21,6 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 21,2 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 34, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 170 sztuk. Spadek był przy małym obrocie, więc inwestorzy powinni obserwować co będzie się działo na kolejnych sesjach. Obroty wyniosły 88,9 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 326 tys. zł.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 7,07 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 6,27 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 28,48 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 31,68 proc.

W środę Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,51 proc. do poziomu 59 084 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,3 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,04 proc. do poziomu 3 807 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora spożywczego na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża spożywcza zachowywała się dużo lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,04 proc., a wartość spółki spadła o 2,30 proc.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »