Notowania akcji spółki Ambra z 21 września 2020 roku

W poniedziałek, 21 września Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 17,7 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 18,2 zł - spółka osiągnęła o godzinie 15.00 by na zamknięciu spaść do poziomu 17,9 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 15, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 127 sztuk. Obroty wyniosły 20,4 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,70 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 2,72 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 5,29 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,68 proc.

Reklama

W poniedziałek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,77 proc. do poziomu 48 448 punktów, a wartość spółki wzrosła o 1,13 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,37 proc. do poziomu 2 987 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży spożywczej na rynek indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »