Notowania akcji spółki Ambra z 22 lutego 2022 roku

We wtorek, 22 lutego Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 22,4 zł, czyli o 1,75 proc. mniej niż na zamknięciu poniedziałkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 22,8 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji spadł do poziomu 22,3 zł, a następnie o 14.11 wzrósł do wartości 23,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 23,1 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 56, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 206 sztuk. Obroty wyniosły 209 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost podobnie jak to miało miejsce w ostatni piątek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 2,12 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 7,23 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 16,67 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 16,67 proc.

We wtorek Ambra zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,22 proc. do poziomu 64 384 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,32 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,07 proc. do poziomu 3 894 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »