Notowania akcji spółki Ambra z 22 marca 2023 roku

W środę, 22 marca Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 22,85 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.05 kurs akcji spadł do poziomu 22,8 zł, a następnie o 13.53 wzrósł do wartości 23,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 23,15 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 38, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 22 648 sztuk. Obroty wyniosły 505 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 6,19 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 11,30 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 4,28 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 18,11 proc.

Reklama

W środę Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,57 proc. do poziomu 56 990 punktów, a wartość spółki wzrosła o 1,31 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,16 proc. do poziomu 2 164 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania sektora spożywczego na rynek indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »