Notowania akcji spółki Ambra z 25 lutego 2021 roku

W czwartek, 25 lutego Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki w tym dniu. Poziom maksymalny - 20,3 zł - spółka osiągnęła o godzinie 10.42 by na zamknięciu spaść do poziomu 19,8 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 38, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 9 686 sztuk. Obroty wyniosły 193 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 4,21 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 0,50 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy spadła o 1,00 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 23,75 proc.

Reklama

W czwartek Ambra zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,19 proc. do poziomu 57 706 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 2,02 proc. do poziomu 4 332 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się dużo lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 2,02 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »