Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 26 listopada 2021 roku

W piątek, 26 listopada Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 23,9 zł, czyli o 1,27 proc. więcej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 23,6 zł. O godzinie 9.04 kurs akcji wzrósł do poziomu 24 zł, a następnie, o 9.48, spadł do wartości 23 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 23,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 43, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 7 582 sztuk. Obroty wyniosły 176 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatnią środę, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 0,42 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 7,11 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 35,45 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 35,84 proc.

W piątek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 3,51 proc. do poziomu 66 441 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,42 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 3,80 proc. do poziomu 4 277 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »