Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 26 lutego 2021 roku

W piątek, 26 lutego Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.03 kurs akcji wzrósł do poziomu 20,2 zł, a następnie, o 16.28, spadł do wartości 19,5 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 19,65 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 60, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 12 339 sztuk. Obroty wyniosły 244 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatnią środę, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,77 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 1,75 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 2,08 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 19,82 proc.

Reklama

W piątek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,28 proc. do poziomu 56 970 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,76 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 2,93 proc. do poziomu 4 206 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »