Reklama

AMBRA (AMB): Notowania akcji spółki Ambra z 28 września 2020 roku

Reklama

W poniedziałek, 28 września Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 18 zł, czyli o 1,69 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 17,7 zł. O godzinie 9.35 kurs akcji wzrósł do poziomu 18,1 zł, a następnie, o 11.47, spadł do wartości 17,75 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 17,8 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 19, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 229 sztuk. Obroty wyniosły 39,9 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka przełamała tendencję spadkową trwającą od 2 sesji i odnotowała wzrost. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 1,42 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 6,56 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 4,71 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,09 proc.

W poniedziałek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 3,2 proc. do poziomu 49 842 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,56 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,76 proc. do poziomu 3 002 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »