Notowania akcji spółki Ambra z 31 maja 2023 roku

W środę, 31 maja Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 26,2 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.12 kurs akcji spadł do poziomu 25,5 zł, a następnie o 13.10 wzrósł do wartości 26,3 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 25,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 36, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 732 sztuk. Obroty wyniosły 71,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek podobnie jak to miało miejsce w ostatni poniedziałek, czyli obserwujemy dużą zmienność notowań i nie można przewidzieć kierunku w którym one podążą. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,78 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 4,05 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 28,89 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 31,12 proc.

Reklama

W środę Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 2,4 proc. do poziomu 62 286 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 1,91 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 1,13 proc. do poziomu 2 216 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »