Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 31 marca 2021 roku

W środę, 31 marca Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 18,85 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 18,3 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 62, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 24 667 sztuk. Obroty wyniosły 424 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 7,11 proc., w ciągu miesiąca obniżyła się o 7,58 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 24,07 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 22 proc.

Reklama

W środę Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,29 proc. do poziomu 58 082 punktów, a wartość spółki spadła aż o 2,92 proc. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-SPOZYW spadła o 2,45 proc. do poziomu 4 091 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »