Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 4 lipca 2022 roku

W poniedziałek, 4 lipca Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,42 zł, czyli o 1,68 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 19,1 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 19,2 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 18, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 615 sztuk. Obroty wyniosły 31,3 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 0,52 proc., w ciągu miesiąca spadła o 3,50 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 11,87 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 5,39 proc.

Reklama

W poniedziałek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,04 proc. do poziomu 53 455 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,05 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 0,14 proc. do poziomu 2 163 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »