Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 4 października 2021 roku

W poniedziałek, 4 października Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 26,4 zł, czyli o 3,12 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 25,6 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 25,4 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 54, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 35 273 sztuk. Obroty wyniosły 876 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 1,98 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 22,27 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 38,34 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 40,6 proc.

Reklama

W poniedziałek Ambra zachowywała się podobnie jak rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,64 proc. do poziomu 71 265 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,78 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 2,13 proc. do poziomu 4 769 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »