Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 4 stycznia 2021 roku

W poniedziałek, 4 stycznia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 19,25 zł, czyli o 0,26 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 19,2 zł. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 20,3 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 50, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 10 906 sztuk. Obroty wyniosły 209 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 9,73 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 7,41 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 17,34 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 6,01 proc.

W poniedziałek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,63 proc. do poziomu 57 955 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 5,73 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 2,03 proc. do poziomu 3 716 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »