Notowania akcji spółki Ambra z 5 listopada 2020 roku

W czwartek, 5 listopada Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 17,3 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.25 kurs akcji spadł do poziomu 17 zł, a następnie o 10.13 wzrósł do wartości 17,35 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 17,3 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 103, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 360 sztuk. Obroty wyniosły 74 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,90 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 4,95 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 7,45 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 1,17 proc.

Reklama

W czwartek Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 2,12 proc. do poziomu 48 295 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z branży spożywczej do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,14 proc. do poziomu 2 995 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek spożywczych na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cała branża spożywcza zachowywała się dużo lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,14 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »