Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 5 października 2020 roku

W poniedziałek, 5 października Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 18,65 zł, czyli o 2,47 proc. więcej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 18,2 zł. To była także maksymalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom minimalny - 18,25 zł - spółka osiągnęła na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 14, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 065 sztuk. Obroty wyniosły 69,6 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Spółka, po poprzednim spadku, odnotowała wzrost i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 3,91 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 0,27 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 11,38 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 8,77 proc.

Reklama

W poniedziałek Ambra zachowywała się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,98 proc. do poziomu 50 015 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 2,2 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 2,21 proc. do poziomu 3 064 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora spożywczego na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »