Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 5 sierpnia 2020 roku

W środę, 5 sierpnia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 17,8 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.15 kurs akcji spadł do poziomu 17,75 zł, a następnie o 14.47 wzrósł do wartości 18 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 17,85 zł.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 15, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 619 sztuk. Obroty wyniosły 87,1 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była czwartą sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 2,29 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 2,88 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 9,51 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 4,39 proc.

W środę Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 1,16 proc. do poziomu 52 290 punktów, a wartość spółki wzrosła tylko o 0,28 proc. Spółki spożywcze do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,09 proc. do poziomu 2 985 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »