Reklama

Notowania akcji spółki Ambra z 5 stycznia 2022 roku

W środę, 5 stycznia Ambra (AMB) rozpoczęła notowania od poziomu 24,9 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.06 kurs akcji spadł do poziomu 24,7 zł, a następnie o 9.32 wzrósł do wartości 25 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 24,7 zł.

Liczba transakcji dla spółki Ambra wyniosła 31, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 4 837 sztuk. Obroty wyniosły 121 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 1,20 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 4,22 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 28,65 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 0,8 proc.

Reklama

W środę Ambra zachowywała się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,4 proc. do poziomu 70 751 punktów, a wartość spółki spadła o 0,8 proc. Spółki z sektora spożywczego do których należy także Ambra pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,35 proc. do poziomu 4 462 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży spożywczej na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor spożywczy zachowywał się dużo lepiej niż Ambra, gdyż wartość indeksu WIG-SPOZYW wzrosła o 1,35 proc., a wartość spółki spadła o 0,80 proc.

Ambra to lider rynku wina w Polsce oraz czołowy producent, importer i dystrybutor win w Europie Środkowej i Wschodniej. Grupa prowadzi działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. Oferta opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »