Reklama

Notowania akcji spółki Archicom S.A. z 24 stycznia 2022 roku

W poniedziałek, 24 stycznia Archicom S.A. (ARH) rozpoczął notowania od poziomu 20,8 zł, czyli o 0,95 proc. mniej niż na zamknięciu piątkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 21,0 zł. O godzinie 9.12 kurs akcji wzrósł do poziomu 21 zł, a następnie, spadł do wartości 19,7 na zamknięciu.

Liczba transakcji dla spółki Archicom S.A. wyniosła 20, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 250 sztuk. Obroty wyniosły 106 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki spadła o 7,08 proc., w ciągu miesiąca zmniejszyła się o 0,51 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy obniżyła się o 18,60 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 7,51 proc.

Reklama

W poniedziałek Archicom S.A. zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG spadł o 4,4 proc. do poziomu 66 220 punktów, a wartość spółki spadła aż o 6,19 proc. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Archicom S.A. ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-NRCHOM spadła o 1,50 proc. do poziomu 2 864 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Zakres działalności spółki obejmuje planowanie, projektowanie oraz realizację całych osiedli mieszkaniowych z naciskiem na dobór lokalizacji oraz rozplanowanie przestrzenne. Grupa jako deweloper realizuje projekty mieszkaniowe i biurowe. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »