Reklama

Notowania akcji spółki Asseco BS z 21 stycznia 2022 roku

W piątek, 21 stycznia Asseco BS (ABS) rozpoczęło notowania od poziomu 41 zł, czyli o 1,44 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 41,6 zł. O godzinie 9.41 kurs akcji wzrósł do poziomu 41,3 zł, a następnie, o 10.52, spadł do wartości 40,3 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 41 zł.

Liczba transakcji dla spółki Asseco BS wyniosła 29, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 2 496 sztuk. Obroty wyniosły 99,3 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zmniejszyła się o 5,53 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 0,99 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 5,67 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 4,65 proc.

W piątek Asseco BS zachowywało się podobnie jak rynek. Indeks WIG spadł o 1,64 proc. do poziomu 69 265 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 1,44 proc. Spółki z branży IT do których należy także Asseco BS ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-INFO spadła o 1,91 proc. do poziomu 4 580 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z sektora IT na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Asseco BS dostarcza nowoczesne rozwiązania informatyczne dla przedsiębiorstw, niezależnie od ich branży, wielkości i specyfiki. W ramach Grupy Kapitałowej Asseco, Spółka stanowi Centrum Kompetencyjne odpowiedzialne za systemy ERP, mobilne systemy raportujące (klasy SFA), systemy faktoringowe, oprogramowanie dla MSP. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »