Reklama

Notowania akcji spółki Asseco Poland z 20 sierpnia 2020 roku

W czwartek, 20 sierpnia Asseco Poland (ACP) rozpoczęło notowania od poziomu 72,7 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 9.20 kurs akcji spadł do poziomu 72,5 zł, a następnie o 10.03 wzrósł do wartości 73,4 zł, by na zamknięciu spaść do poziomu 72,5 zł.

Liczba transakcji dla spółki Asseco Poland wyniosła 62, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 56 050 sztuk. Obroty wyniosły 4,09 mln zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną spadkową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki zwiększyła się o 6,62 proc., w ciągu miesiąca wzrosła o 6,93 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 29,00 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 13,9 proc.

Reklama

W czwartek Asseco Poland zachowywało się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 0,8 proc. do poziomu 51 843 punktów, a wartość spółki spadła tylko o 0,28 proc. Spółki IT do których należy także Asseco Poland ciągnęły mocno rynek w dół, wartość indeksu WIG-INFO spadła o 1,06 proc. do poziomu 3 989 punktów. To między innymi słaba kondycja spółek z branży IT na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG spadł.

Asseco tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm z kluczowych branż gospodarki. Oferta jest skierowana do sektora finansowego, instytucji publicznych oraz przemysłu, handlu i usług. Grupa posiada bogate portfolio własnych produktów, unikatowe doświadczenie w realizacji najbardziej złożonych projektów informatycznych oraz szeroką bazę klientów, wśród których znaleźć można największe instytucje finansowe, czołowe przedsiębiorstwa, a także jednostki administracji publicznej. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »