Reklama

Notowania akcji spółki Atal z 18 listopada 2020 roku

W środę, 18 listopada Atal (1AT) rozpoczął notowania od poziomu 31,7 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. O godzinie 10.16 kurs akcji spadł do poziomu 31,5 zł, a następnie wzrósł do wartości 32,3 na zamknięciu.

Reklama

Liczba transakcji dla spółki Atal wyniosła 21, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 1 952 sztuk. Obroty wyniosły 62,2 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była trzecią sesją wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki wzrosła o 4,19 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 1,57 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zmniejszyła się o 9,52 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 15 proc.

W środę Atal zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,87 proc. do poziomu 52 232 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 1,89 proc. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Atal pchały mocno rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 1,19 proc. do poziomu 2 199 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Atal to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych. Specjalizuje się w realizacji osiedli mieszkaniowych, pojedynczych budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych. Inwestycje realizuje w najszybciej rozwijających się aglomeracjach - w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, a ostatnio także w Gdańsku. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »