Reklama

Notowania akcji spółki Atal z 27 stycznia 2022 roku

W czwartek, 27 stycznia Atal (1AT) rozpoczął notowania od poziomu 42,3 zł, czyli o 0,48 proc. więcej niż na zamknięciu środowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 42,1 zł. O godzinie 9.22 kurs akcji wzrósł do poziomu 42,6 zł, a następnie, o 14.33, spadł do wartości 41,7 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 42 zł.

Liczba transakcji dla spółki Atal wyniosła 26, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 11 204 sztuk. Obroty wyniosły 387 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Reklama

Spółka, po poprzednim wzroście, odnotowała spadek i powróciła do zachowania które występowało wcześniej. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 10,26 proc., w ciągu miesiąca spadła o 10,06 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 9,09 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 10,26 proc.

W czwartek Atal zachowywał się gorzej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,14 proc. do poziomu 68 131 punktów, a wartość spółki spadła o 0,24 proc. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Atal pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,29 proc. do poziomu 2 871 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z branży nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor nieruchomości zachowywał się lepiej niż Atal, gdyż wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,29 proc., a wartość spółki spadła o 0,24 proc.

Atal to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych. Specjalizuje się w realizacji osiedli mieszkaniowych, pojedynczych budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych. Inwestycje realizuje w najszybciej rozwijających się aglomeracjach - w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, a ostatnio także w Gdańsku. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »