Reklama

Notowania akcji spółki Atal z 28 stycznia 2022 roku

W piątek, 28 stycznia Atal (1AT) rozpoczął notowania od poziomu 41,8 zł, czyli o 0,48 proc. mniej niż na zamknięciu czwartkowej sesji, gdy rynek ustalił cenę akcji na poziomie 42,0 zł. O godzinie 11.39 kurs akcji wzrósł do poziomu 42,4 zł, a następnie, o 16.48, spadł do wartości 41,2 zł, by na zamknięciu wzrosnąć do poziomu 42 zł.

Liczba transakcji dla spółki Atal wyniosła 20, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 22 357 sztuk. Sesja była przy dużym obrocie, który wyniósł 936 tys. złotych, a w ostatnim miesiącu średni obrót dla tych akcji wynosił 367 tys. zł.

Reklama

Spółka utrzymała na zamknięciu poziom notowań z ostatniej sesji. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 9,68 proc., w ciągu miesiąca spadła o 8,89 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy zwiększyła się o 7,69 proc., a od początku roku akcjonariusze stracili 10,26 proc.

W piątek Atal zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG spadł o 1,82 proc. do poziomu 66 892 punktów, a wartość spółki nie zmieniła się. Spółki z sektora nieruchomości do których należy także Atal pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,07 proc. do poziomu 2 873 punktów. Pomimo pozytywnego oddziaływania branży nieruchomości na rynek indeks WIG spadł. W odniesieniu do analizowanej spółki cały sektor nieruchomości zachowywał się trochę lepiej niż Atal, gdyż wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,07 proc., a wartość spółki nie zmieniła się.

Atal to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych. Specjalizuje się w realizacji osiedli mieszkaniowych, pojedynczych budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych. Inwestycje realizuje w najszybciej rozwijających się aglomeracjach - w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, a ostatnio także w Gdańsku. (na podst. GPW).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »