Notowania akcji spółki Atal z 5 czerwca 2023 roku

W poniedziałek, 5 czerwca Atal (1AT) rozpoczął notowania od poziomu 47,5 zł, czyli takiego, na jakim zakończyła się poprzednia sesja. To była minimalna wartość tej spółki tego dnia. Poziom maksymalny - 48 zł - spółka osiągnęła o godzinie 13.09 by na zamknięciu spaść do poziomu 47,9 zł.

Liczba transakcji dla spółki Atal wyniosła 49, przy wolumenie obrotu akcjami na poziomie 5 055 sztuk. Obroty wyniosły 240 tys. zł., co oznacza, że kształtowały się na średnim miesięcznym poziomie generowanym dla spółki.

Analizowana sesja była kolejną wzrostową. W ciągu ostatniego tygodnia wartość spółki obniżyła się o 3,43 proc., w ciągu miesiąca zwiększyła się o 1,70 proc. Przez ostatnich 12 miesięcy wzrosła o 13,51 proc., a od początku roku akcjonariusze zyskali 46,93 proc.

Reklama

W poniedziałek Atal zachowywał się lepiej niż rynek. Indeks WIG wzrósł o 0,04 proc. do poziomu 65 683 punktów, a wartość spółki wzrosła aż o 0,84 proc. Spółki z branży nieruchomości do których należy także Atal pchały rynek do góry, wartość indeksu WIG-NRCHOM wzrosła o 0,99 proc. do poziomu 3 334 punktów. To między innymi dobra kondycja spółek z sektora nieruchomości na sesji miała wpływ na to, że indeks WIG wzrósł.

Atal to jeden z największych polskich deweloperów mieszkaniowych. Specjalizuje się w realizacji osiedli mieszkaniowych, pojedynczych budynków wielorodzinnych oraz domów jednorodzinnych. Inwestycje realizuje w najszybciej rozwijających się aglomeracjach - w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, a ostatnio także w Gdańsku. (na podst. GPW).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy
Finanse / Giełda / Podatki
Bądź na bieżąco!
Odblokuj reklamy i zyskaj nieograniczony dostęp do wszystkich treści w naszym serwisie.
Dzięki wyświetlanym reklamom korzystasz z naszego serwisu całkowicie bezpłatnie, a my możemy spełniać Twoje oczekiwania rozwijając się i poprawiając jakość naszych usług.
Odblokuj biznes.interia.pl lub zobacz instrukcję »
Nie, dziękuję. Wchodzę na Interię »